Necla Koçak
  1. Haberler
  2. Yazarlar
  3. Yazarlar
  4. Ego markalı pusulanın yörüngesi 1 + tek = BEN

Ego markalı pusulanın yörüngesi 1 + tek = BEN

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ben önemliyim!
Benim hayatım!
Benim tercihim!
Benim kararım!
Benim düşüncem!
Benim bedenim!
Benim dediğim, BENIM….BEN!

WhatsApp Image 2022 12 12 at 02.00.31

Çarşıda-pazarda, ana okulunda-üniversitede, mesleğinde, işinde, anne-baba eğitim programlarında, yazarların kaleminde, sanatçıların şarkı sözlerinde, oyuncuların sahnesinde, topluma önderlik yapan insanların fiilinde.

Ana kuzuları prens efendilerin mantalitesinde, babasının şımarık prenseslerin sınırsızlığında!

Esnafın ticari anlayışında,
zenginin ukala bakışında,
fakirin özentisinde,
tembelliğin kininde,
babanın cesaretsizliğinde,
annenin çaresizliğinde!
Gençlerin umursamaz tavrında, çocukların oyunlarında!…. Bu böyle uzar gider…

Gözümüz aydın, dünya markası EGO artık hayatımızın olmazsa olmazı!

Hayat pusulasının yörüngesi EGO olanın BENCİL olması ve tek kendini, kendi çıkarını düşünmesi kadar doğal ne olabilir ki!

Zaman geçti, nesiller böyle eğitildi ve daha sonra EGO markasının maddesinde, insan doğasına zararlı kimya olduğu görülünce, yeni bir etiket ürettildi!.
Bu baş belasi EGOlu insanların hepsi ŞİZOFREN!

Bu ŞİZOFRENler bir anda gökten inmediler tabiki, Batının eğitim sisteminden de kaynaklanan bir durum degil!

Şöyle gecmişe bir yolculuk yapalım, çok da uzaklara gitmeye gerek yok.

İnsan, karaktersizliğin buz dağında kalmayı alışkanlık hale getirip üşümezse, ruhundaki çatlak doğuştandır. Anasının ak sütüne EGO zehrini katacak kadar şizofren insan.
İnsan olmanın özünü değil, bencilliğin  pırıltısını sever. Nerden geldigini unuttuğundan değil, hatırlamaya tenezzül etmediğinden BEN kibrine hayran.

Mesela, bolluğun içinde hala mutsuz, hala gözü ulaşamadıklarında! Bastırılmış karakterlerin son zamanda kendimi buldum merakı gibi!

İlginç bir gelişme!

Mesela, kız olarak dünyaya geldin diye, bu seni eksik etmez! Erkek olarak dünyaya geldigin için de seni üstün yapmaz! Bir insanın dünyaya gelmesine vesile olduğun için, seni Baba- Anne yapmadığı gibi!

Bu konuyu uzatırsam hoyrat uzamış, kesilecek dalı fazla kavak gibi.
Ego markalı pusulanın yörüngesi 1 + tek = BEN Sonuç ŞİZOFREN!
PANZEHİRİ: Ahlak, duruş, üslup merhamet, şefkat.

Değişim şart!…

N’Haber- Necla Koçak

Ego markalı pusulanın yörüngesi 1 + tek = BEN
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir