Filenin Sultanları, bu sezon ilk galibiyetini ikinci maçta aldı. Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kadınlar Milletler Ligi’nin (VNL) Antalya etabında Türkiye ile Hollanda karşılaştı. Maça, vatandaşlar ilgi gösterdi. A Milli Kadın Voleybol Takımı, Uluslararası Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen Voleybol Milletler Ligi’nin ikinci maçında Hollanda Milli Kadın Voleybol Takımı’nı 3-1 mağlup etti. Türk oyuncu Ebrar Karakurt, Hollanda’yı mücadelesinden dolayı tebrik etti.
Türkiye – Hollanda
Filenin Sultanları, Hollanda’yı 3-1 yendi
Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kadınlar Milletler Ligi’nin (VNL) Antalya etabında Türkiye ile Hollanda karşılaştı. Maçtan galip ayrılan milli takım oyuncuları, sevinç yaşadı. ( Orhan Çiçek – Anadolu Ajansı )
A Milli Kadın Voleybol Takımı, Voleybol Milletler Ligi’nin Antalya etabındaki ikinci maçında Hollanda ile karşılaştı. Antalya Spor Salonu’nun tamamını dolduran seyirciler müsabaka boyunca ay-yıldızlılara destek oldu.
Karşılaşmaya iyi başlayan Filenin Sultanları ilk seti 11 sayı farkla 25-14 kazandı. İkinci set Hollanda’nın baskısıyla başladı. Ancak Filenin Sultanları bu sette de 6 sayı öne geçse de üstünlüğünü koruyamadı ve seti 25-23 kaybetti.
Üçüncü sete üstün başlayan ay-yıldızlılar tamamına yakınını önde götürdüğü seti 25-23 kazanarak durumu 2-1’e getirdi. Filenin Sultanları dördüncü sette büyük bir bölümünü önde götürerek seti 25-18, karşılaşmayı da 3-1 kazandı.
Toplam 102 dakika süren karşılaşma sonucunda Hollanda’yı mağlup eden Filenin Sultanları Milletler Ligi’ndeki ilk galibiyetini aldı.
Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kadınlar Milletler Ligi’nin (VNL) Antalya etabında Türkiye ile Hollanda karşılaştı. Milli takım başantrenörü Daniele Santarelli, maçı kenardan takip etti. ( Orhan Çiçek – Anadolu Ajansı )Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kadınlar Milletler Ligi’nin (VNL) Antalya etabında Türkiye ile Hollanda karşılaştı. Maçta, milli takımdan Melissa Vargas (4), rakipleri Lohuis (7) ve Jasper (18) ile mücadele etti. ( Orhan Çiçek – Anadolu Ajansı )Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kadınlar Milletler Ligi’nin (VNL) Antalya etabında Türkiye ile Hollanda karşılaştı. Maçta, milli takımdan İlkin Aydın (22), rakibi Van Aalen (10) ile mücadele etti. ( Orhan Çiçek – Anadolu Ajansı )Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kadınlar Milletler Ligi’nin (VNL) Antalya etabında Türkiye ile Hollanda karşılaştı. Maçta, milli takımdan Ebrar Karakurt (99), rakipleriyle mücadele etti. ( Orhan Çiçek – Anadolu Ajansı )Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kadınlar Milletler Ligi’nin (VNL) Antalya etabında Türkiye ile Hollanda karşılaştı. Maçta, milli takımdan Melissa Vargas (4) ve Beyza Arıcı (21), rakipleriyle mücadele etti. ( Orhan Çiçek – Anadolu Ajansı )Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kadınlar Milletler Ligi’nin (VNL) Antalya etabında Türkiye ile Hollanda karşılaştı. Milli takımdan Ebrar Karakurt, sevinç yaşadı. ( Orhan Çiçek – Anadolu Ajansı )Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kadınlar Milletler Ligi’nin (VNL) Antalya etabında Türkiye ile Hollanda karşılaştı. Maçta, milli takımdan Ebrar Karakurt (99), rakipleriyle mücadele etti. ( Orhan Çiçek – Anadolu Ajansı )Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kadınlar Milletler Ligi’nin (VNL) Antalya etabında Türkiye ile Hollanda karşılaştı. Milli takımda Tuğba İvegin de yer aldı. ( Orhan Çiçek – Anadolu Ajansı )Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kadınlar Milletler Ligi’nin (VNL) Antalya etabında Türkiye ile Hollanda karşılaştı. Karşılaşma öncesi seremoni yapıldı. ( Orhan Çiçek – Anadolu Ajansı )Türkiye – Hollanda
CANSU VE JASPER YEŞİL KART İLE ONURLANDIRILDI
Öte yandan A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli, milli voleybolcu Cansu Özbay ve Hollandalı voleybolcu Jasper, mücadele içindeki centilmence davranışlarından dolayı yeşil kart ile onurlandırıldı.
Ay-yıldızlılar turnuvadaki üçüncü maçında 18 Mayıs Cumartesi günü İtalya ile saat 20.00’de karşılaşacak.
FIVB Milletler Ligi’nin ilk haftasındaki ikinci maçında Hollanda’yı 3-1 yenen A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın oyuncusu Ebrar Karakurt, dünkü Japonya mağlubiyetinden sonra iyi reaksiyon gösterdiklerini söyledi.
Ebrar, Antalya Spor Salonu’nda oynanan maçın ardından yaptığı açıklamada, “Filenin Sultanları” olarak 2024 yılı milli takım sezonunu Antalya’da açtıklarını anımsattı.
Milli takım taraftarını sahada “yedinci oyuncu” olarak gördüklerini ifade eden milli voleybolcu, seyirciyle Antalya’da özlem giderdiklerini belirtti.
Seyirciye desteklerinden dolayı teşekkür eden Ebrar, şöyle konuştu:
“Bugün sahada gerçekten bütün herkes çok iyi iş yaptı. Umarım nice galibiyetlere. Dünkü Japonya mağlubiyetinin ardından gerçekten iyi reaksiyon gösterdiğimizi düşünüyoruz. Japonya’ya karşı oynamak daha zordu. Bugün galibiyet almak daha kolaydı. Hollanda’yı da mücadelesinden dolayı tebrik ediyorum.”